Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Tymianek - Doniczka dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Tymianek - Doniczka Tymianek - Doniczka

Cena Detaliczna: PLN 0.00 / szt.

- Produkt dostępny w sklepie internetowym
- Dostawa do domu, firmy


Informacje o Produkcie:
Tymianek to gatunek rośliny z gatunku jasnotowatych. Nazywany jest też tymiankiem pospolitym, tymiankiem właściwym, tymianem. Pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego, ale uprawiany w wielu krajach. Tymianek posyada tymolowy zapach, dość aromatyczny, w smaku jest gorzkawy. Używany jest w kuchni hiszpańskiej, bałkańskiej, włoskiej, francuskiej i greckiej. Przyprawia się nim dziczyznę i drób oraz dania rybne. Jest używany do wyrobu różnorakich pasztetów , kiełbas i wędzonych mięs. Najlepiej komponuje się z natką pietruszki, czosnkiem, cebulą i liściem laurowym.


Właściwości Odżywcze:
"Minerały: sód, potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, miedź, mangan, jod Witaminy: A, retinol, beta- karoten, D, E, B1, B2, niacyna, B6, foliany, B12, C"


Zastosowania lecznicze:
Tymianek wspomaga pracę układu oddechowego, działając przeciwbakteryjnie i aseptycznie. Działa też wykrztuśnie i rozkurczowo. Ponadto wspiera układ pokarmowy, lecząc nieżyt żołądka, podrażnione jelita i dolegliwości wątrobowe. Zapobiega biegunce. Ponadto łagodzi bóle reumatyczne, odkaża kanały zębowe i leczy zapalenia pochwy. Nie powinny do stosować kobiety w ciąży, gdyż może niekorzystnie wpływać na rozwój płodu.