Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Szparagi Zielone - Pęczek dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Szparagi Zielone - Pęczek Szparagi Zielone - Pęczek

- Produkt tymczasowo nie dostępny w sklepie internetowym.

Informacje o Produkcie:
Szparagi to rodzaj bylin należących do rodziny szparagowatych. Szparagi są skarbnicą witamin i wartości mineralnych. Wypustki szparag zielonych rosną wysoko nad ziemią i zabarwiają się na kolor zielony. Charakteryzują się gorzko- słodkim smakiem, są delikatniejsze od szparag białych. Również nie wydzialają zapachu. Są miękkie i nie potrzebują obierania przed użyciem. Szparagi powinny być podawane po obróbce termicznej. Są składnikiem zapiekanek, dodatków do potraw. Mogą być też samodzielnym daniem, podawanym z zasmażką i masłem.


Właściwości Odżywcze:
"Witaminy: A, retinol, beta- karoten, C, D, E, B1, B2, niacyna, B6, foliany B12 Minerały: sód, potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, miedź, mangan,"


Zastosowania lecznicze:
Dzięki zawartości kwasu foliowego powinny być spżywane przez kobiety w ciąży, gdyż odpowiadają za prawidłowy rozwój płodu. Ponadto spowalnie proces starzenia i regeneruje uszkodzone komórki. Sprzyja zdrowym włosom i paznokciom oraz wspomagają pracę nerek. Zapewniają prawidłową pracę układu pokarmowego a także poprawiają perystaltykę jelit. Odpowiadają za kondycję kości i zębów.