Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Surówka z Pekińskiej sałaty z Przyprawami dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Surówka z Pekińskiej sałaty z Przyprawami Surówka z Pekińskiej sałaty z Przyprawami

Cena Detaliczna: PLN 8.00 / KG

- Produkt dostępny w sklepie internetowym
- Dostawa do domu, firmy


Informacje o Produkcie:
Kapusta pekińska należy do gatunku kapustowatych, jednak z wyglądu się trochę różni od klasycznej kapusty- jest podłużna, a jej liście mają kształt owalny i są pomarszczone. Z wyglądu przypomina sałatę. Do Europy przywędrowała do nas, jak jej nazwa wskazuje- z Chin- w latachj 50. XX w. Kapusta pekińska jest głównie składnikiem surówek i sałatek, ale nadaje się też do duszenia czy marynowania. Jest bardzo zdrowym warzywem, zawiera bardzo dużo beta- karotenu. Pół szklanki pokorojonej kapusty pekińskiej zaspokoaja dzienne zapotrzebowanie na beta- karoten.


Właściwości Odżywcze:
"Witaminy: beta- karoten, A, B1, B2, C, białko, sole mineralne Minerały: wapń, żelazo, cynk, potas, fosfor, magnez i kwas foliowy."


Zastosowania lecznicze:
Spożywanie kapusty pekińskiej chroni organizm przed szkodliwymi drobnoustrojami oraz poprawia wzrok. Działa przeciwrzodow, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Wspomaga kości, zapobiega anemii. Reguluje też ciśnienie krwi i wspomaga pracę serca.