Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Rzodkiewka - Pęczek dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Rzodkiewka - Pęczek Rzodkiewka - Pęczek

Cena Detaliczna: PLN 0.00 / szt.

- Produkt dostępny w sklepie internetowym
- Dostawa do domu, firmy


Informacje o Produkcie:
Rzodkiewka jest odmianą rzodkwi zwyczajnej. Należy do rodziny kapustowatych i występuje na całym świecie. Jest warzywem dość małym- jej średnica wynosi od 3 do 4 centymetrów. Wyróżniamy rzodkiewki białe, czerwone lub różowe. Niezależnie od koloru wierzchniego miąższ jest zawsze biały. Ma charakterystyczny ostry, piekący smak. Zapach jest dosć wyrazisty. Rzodkiewka najczęściej spożywana jest na surowo, jako dodatek do kanapek, składnik sałatek czy surówek. Można ją dodawać też do past, np. serowych. Można ją też dekorować dania i potrawy.


Właściwości Odżywcze:
"Witaminy Witamina C Tiamina Ryboflawina Niacyna Witamina B6 Kwas foliowy Witamina A Witamina K Minerały Wapń Żelazo Magnez Fosfor Potas Sód Cynk"


Zastosowania lecznicze:
Rzodkiewka jest warzywem o bogatych właściwościach zdrowotnych. Sprawdza się w dolegliwościach układu pokarmowego- pobudza łaknienie i trawienie. Działa wykrztuśnie i obniża ciśnienie. Stosuje się ją też przy kamieniach nerkowych, krzywicy, anemii, artretyzmie, demineralizacji organizmu i reumatyzmie. Wzmacnia również włosy i paznokcie.