Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Por dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Por Por

Cena Detaliczna: PLN 0.00 / szt.

- Produkt dostępny w sklepie internetowym
- Dostawa do domu, firmy


Informacje o Produkcie:
Por jest warzywem z gatunku amarylkowatych, należący do rodziny czosnkowatych. To daleki kuzyn cebuli. Występuje na wszystkich kontynentach świata. Ma krótką, cylindryczną jadalną łodygę oraz płaskie liście. Roślina ta może osiągnąć długość nawet 80 centymetrów. Charakteryzuje się ostrym skamiem, który jednak łagodnieje po ugotowaniu. Zapach jest delikatny i orzeźwiający. Por może być składnikiem surówek i sałatek, jak też sup, zapiekanek, potraw smażonych. Może być podawany w formie pieczonej, duszonej czy surowej.


Właściwości Odżywcze:
"Witaminy: A, retinol, beta- karoten, D, E, B1, B2, niacyna, B6, foliany, B12, C Minerały: sód, potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, miedź, mangan, jod"


Zastosowania lecznicze:
To popularne warzywo jest źródłem wielu wartości odżywczych. Polecany jest osobom z dolegliwościami krążenia i nerek. Jest moczopędny. Wspiera leczenie reumatyzmu oraz przeziębienia. Jego liście pomagają łagodzić skaleczenia. Ponadto wzmacnia ukłąd odpornosciowy, reguluje poziom cukru we krwi, działa zasadotwórczo i oczyszcza organizm. Pozytywnie wpływa na potencję, obniża poziom choresterolu, zwalcza kaszel. Dodatkowo wspiera leczenie infekcji układu moczowego oraz leczy niestrawność i zaparcia.