Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Orzech Kokosowy dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Orzech Kokosowy Orzech Kokosowy

- Produkt tymczasowo nie dostępny w sklepie internetowym.

Informacje o Produkcie:
Orzech kokosowy inaczej zwany kokosem właściwym. Jest owocem palmy kokosowe, która występuje wzdłuż wszystkich tropikalnych brzegów morskich. Owoce palmy kokosowej mają wyglądem przypomina orzech włoski, jednak jest od niego dużo ciąższy, gdyż dojrzałe orzechy kokosowe ważą nawet 4 kilogramy. Ma swoje zastosowanie w kuchni. Można go zjeść zaraz po rozłupaniu skorupy, jak też przyrządzić na jego bazie słodkości. W niektórych krajach jest podstawą pozywienia mieszkańców, zaś skorupy są wykorzystywane jako paliwo lub opał.


Właściwości Odżywcze:
"Witaminy: Witamina C Tiamina Ryboflawina Niacyna Witamina B6 Kwas foliowy Witamina E Witamina K Minerały Wapń Żelazo Magnez Fosfor Potas Sód Cynk "


Zastosowania lecznicze:
Kokos zalecany jest osobom zmagającym się z wysokim choresterolem. Zaobserwowano też odchudzające właściwości kokosa, powinien być spożywany zwłaszcza przez osoby z otyłością brzuszną. Pomocny jest na próchnicę i pleśniawki, a także jest naturalnym antybiotykiem- pomagają zwalczyć gronkowca, wirus opryszczki, czy grypy. Udowodniono, że może spowolniś rozwój choroby alzheimera. Ponadto składniki w nim zawarte opóźniają procesy starzenia- pomagają utrzymac zdrowy wygląd i pełnię sił witalnych.