Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Melisa - Doniczka dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Melisa - Doniczka Melisa - Doniczka

Cena Detaliczna: PLN 6.50 / szt.

- Produkt dostępny w sklepie internetowym
- Dostawa do domu, firmy


Informacje o Produkcie:
Melisa to roślina z gatunku jasnotowatych. Pochodzi z południowej Europy. Uprawiana jest też w Polsce. Melisa ma delikatny, cytrynowy smak, po rozgryzieniu- nieco ostrzejszy. W kuchni wykorzystywane są liście melisy. Głównie do przyprawiania potraw, którym chcielibyśmy nadać lekko cytrynowy posmak i zapach- sałaty, zupy, potrawy rybne, potrawy z grzybów oraz flaki przyrządzane na kwaśno. Melisa służy też do wzbogacania smaków majonezów, jogurtów, sosów ziołowych czy też lemoniad, octów lub likierów i drinków. Suszone liście melisy są składnikiem hernaty uspokajaącej i usypiającej.


Właściwości Odżywcze:
"Minerały: sód, potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, miedź, mangan. Witaminy: A, retinol, E, B1, B2, niacyna, B6, foliany, B12, C"


Zastosowania lecznicze:
Melisa ma właściwości przede wszystkim usypiające i uspokajajace. Stosuje się ją w stanach pobudzenia nerwowego, stanach lękowych czy zmęczenia. Jest dobra też na problemy trawienne i bolesne miesiączkowanie. Poprawia pamięc i koncentrację a także łagodzi mdłości ciążowe. Niektóre składniki zawarte w liściach melisy działają przeciwwirusowo i pomagają zwalczyć opryszczkę.