Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Marchew Karotka dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Marchew Karotka Marchew Karotka

Cena Detaliczna: PLN 2.00 / KG

- Produkt dostępny w sklepie internetowym
- Dostawa do domu, firmy


Informacje o Produkcie:
Marchew jest warzywem z gatunku selerowatych. Powszechna w Europie, ale też uprawiana w Azji i północnej Afryce. Jadalny jest korzeń marchewki, któy w zależności od odmiany może mieć od kilku do 40 centymetrów długości. Marchew jest słodkim warzywem, barwy pomarańczowej. Świeża marchewka charakteryzuje się twardością i jędrnością. Marchew jest warzywem powszechnie stosowanym w kuchni, jako składnik zup czy dodatek do drugich dań. Stosowana do wypieków. Surowa może być elementem dekoracji potraw czy składnikiem surówki.


Właściwości Odżywcze:
"Minerały: potas, sód, wapń, fosfor, siarka, magnez, żelazo, mangan, miedź, cynk, kobalt, Witaminy: A, B1, B2, B6, C, E, H, K, PP, kwas foliowy"


Zastosowania lecznicze:
Marchew stosowana jest w zaburzeniach trawiennych u dzieci. Jestponadto pierwszym warzywem spożywanym przez niemowlęta. Ponadto pomocna jest w stanach niedokrwistości, niedożywienia i w stanach zapalnych skóry. Stosuje się ją w zaburzeniach przemany materii, zapaleniach dróch moczowych. Zwalcza glisty i owsiki. Powinna być spożywana przez osoby chore na cukrzycę, miażdżycę oraz chorobę wieńcową. Marchew działa dobrze na skórę, gdyż wpływa na jej koloryt. Ponadto dba o nasz wzrok i poprawia odporność.