Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Kolendra - Doniczka dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Kolendra - Doniczka Kolendra - Doniczka

Cena Detaliczna: PLN 6.50 / szt.

- Produkt dostępny w sklepie internetowym
- Dostawa do domu, firmy


Informacje o Produkcie:
Kolędra to roślina z gatunku selerowatych. Pochodzi z zachodnich części obszaru śródziemnomorskiego. Obecnie uprawiana jest w indiach, Iranie, USA i krajach Bliskiego Wschodu. Z kolędry wykorzystywane są liście, jak i korzenie i nasiona. Jej kwiaty są biale i różowe, zaś łodygi i korzenie- zielone. Kolędra charakteryzuje się korzennym aromatem, zaś w smaku jest piękąca ale jednocześnie słodkawa. Jest ona wykorzystywana w sztuce kulinarnej jako przyprawa korzenna, stosowana do wypieku ciast, ciasteczek, pierników a także do ryżu, mięs, sosu pomidorowego czy ryb.


Właściwości Odżywcze:
"Minerały: sód, potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, miedź, mangan. Witaminy: A, retinol, beta- karoten, E, B1, B2, niacyna, B6, foliany, B12, C"


Zastosowania lecznicze:
Kolędra pomaga na niestrawność oraz w walce z pasożytami jelitowymi. Ma właściwości żółciopędne, pobudza wytwarzanie śliny i soku żołądkowego. Pomaga w zatruciach pokarmowych. Pomaga oczyszczać organizm z toksyn a także obniża poziom choresterolu, ciśnienia krwi oraz poziomu cukru w organiźmie. Ma też właściwości uspokajające.