Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Imbir Korzeń dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Imbir Korzeń Imbir Korzeń

Cena Detaliczna: PLN 0.00 / KG

- Produkt dostępny w sklepie internetowym
- Dostawa do domu, firmy


Informacje o Produkcie:
Imbir jest rośliną przyprawową z rodziny imbirowatych. Rośnie dziko w klimacie tropikalnym Afryki i Azji. Jest przyprawą cenioną w kuchni od tysięcy lat. Ma mocno cytrynowy zapach oraz korzenny, palący smak. Jest barwy kremowej bądź jasnożółtej. Świeży imbir jasany jest jako warzywo, natomiast w postaci sproszkowanej jest składnikiem potraw mięsnych, ciasteczek czy piwa. Wykorzystywany jest też do marynat, sosów, pasztetów czy flaków. Zauważa się jego dobroczynne właściwości dla zdrowia. Ma również działanie rozgrzewające.


Właściwości Odżywcze:
"Minerały: sód, potas, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, miedź, mangan witaminy: A, retinol, beta- karoten, E, B1, B2, niacyna, B6, foliany, B12, C."


Zastosowania lecznicze:
Właściwości lecznicze imbiru są powszechne w Azji. Jednak od momentu, gdy stał się dostępny w naszym kraju i my możemy korzystać z prozdrowotnych działań tej przyprawy. Przede wszystkim ułatwia trawienie i łagodzi mdłości. Zmniejsza zlepianie płytek krwi a także łagodzi bóle miesiączkowe. Ponadto działa przeciw obrzękowo a także leczy przeziębienia i migreny, poprawia także koncentrację, dba o jamę ustną oraz poprawia krążenie krwi. Mimo swych właściwości nie może być spożywany przez wszystkim. Przeciwwskazaniem do spożywania imbiru jest ciąża, choroby wrzodowe czy refluks.