Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Fasola Zielona dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Fasola Zielona Fasola Zielona

- Produkt tymczasowo nie dostępny w sklepie internetowym.

Informacje o Produkcie:
Fasola szparagowa to odmiana fasoli zwykłej. Należy do rodziny bobowatych. Przywędrowała do Polski z Ameryki Południowej. Jest popularnym warzywem w okresie letnim. Jej owoce to długie, osiągające nawety 17 cm strąki. Powinny być jędrne, bez ciemnych plam, o intensywnej barwie. Fasolka szparagowa ma swe zastosowanie w kuchni jako dodatek do mięs, sałatek czy zapiekanek. Może też wraz z bułką i masłem tworzyć osobne danie. Fasola zielona jest zielonej barwy i charakteryzuje się słodkim smakiem. Jej zapach jest niewyczuwalny.


Właściwości Odżywcze:
"Witaminy foliany niacyna kwas pantotenowy pirydoksyna ryboflawina tiamina witamina A witamina C witamina K Elektrolity sód potas Minerały wapń żelazo magnez mangan fosfor cynk"


Zastosowania lecznicze:
Fasolka szparagowa, zarówno żółta, jak i zielona jest źródłem wielu cennych wartości odżywczych. Dzięki zawartości kwasu foliowego jest zalecana kobietom w ciąży. Ponadto wspiera pracę ukłądu pokarmowego i chroni przed zawałem serca. Wzmacnia układ odpornościowy, jest doskonałym antyoksydantem. Polecane jest chorym na cukrzycę a także dla dzieci, dla lepszego ich rozwoju. Działa moczopędnie i odchudzajaco.