Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Cebula dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Cebula Cebula

Cena Detaliczna: PLN 2.00 / KG

- Produkt dostępny w sklepie internetowym
- Dostawa do domu, firmy


Informacje o Produkcie:
Cebula jest warzywem z rodziny amarylkowatych, należacym do gtunku czosnek. Cebula jest warzywem o bardzo szerokim zastosowaniu. Może ona być dodatkiem do wielu potraw, zarówno w formie surowej, blanszowanej, duszonej jak i smażonej. Świeża cebula powinna być jędrna, twarda i nie posiadać przebarwień. Warzywa te mają specyficzny ostry i silny aromat. W zależności od odmiany może być wielkości grapefruta, jak też orzecha włoskiego. Smak również zależny od gatunku- słodki, ostry lub pikantny. Może być okrągła lub podłużna.


Właściwości Odżywcze:
"Witaminy Witamina C Tiamina Ryboflawina Niacyna Witamina B6 Kwas foliowy Witamina A Witamina E Witamina K Minerały Wapń Żelazo Magnez Fosfor Potas Sód Cynk "


Zastosowania lecznicze:
Cebula jest od wieków doceniana przez swe właściwości lecznicze. Jest dobra na przeziębienia, kaca czy zaparcia i problemy trawienne. Cebula ma silne działanie grzybobójcze, zatem zalecana jest po antybiotykoterapii. Zapobiega pojawieniu się i rozwojowi cukrzycy. Pokrojona cebula jest dobra na trądzik i blizny. Warto wiedzieć, ze okłady z cebuli łagodzą skutki ukąszenia komara. Cebula zapobiega zakrzepom, nadciśnieniu i obniża poziom choresterolu we krwi. Zmniejsza też ryzyko rozwoju raka.