Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Bób 1kg Torebka dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Bób 1kg Torebka Bób 1kg Torebka

- Produkt tymczasowo nie dostępny w sklepie internetowym.

Informacje o Produkcie:
Bób to roślina z rodziny bobowatych. Ziarna mają kształt nerki, soczewki i występują w kolorach jasnożółtym, jasnozielonym lub brunatnym. Bób jest rośliną jadalną, występującą w wielu krajach świata. Podobnie jak większość warzyw strączkowych jest skarbnicą wartości odżywczych, dobroczynnych dla organizmu. Najpopularniejszy jest bób gotowany, jednak jest też składnikiem wielu potraw- zup czy sosów. Warto wiedzieć, że najwięcej wartości odżywczych zawiera jego skórka. Młody bób można jeść na surowo, starszy- trzeba ugotować. Robi się z niego również paszę dla zwierząt.


Właściwości Odżywcze:
"Witaminy Witamina C Tiamina Ryboflawina Niacyna Kwas pantotenowy Witamina B6 Kwas foliowy Witamina A Witamina K Minerały Wapń Żelazo Magnez Fosfor Potas Sód Cynk"


Zastosowania lecznicze:
Jedzenie bobu łagodzi objawy choroby Parkinsona. Pomocny jest również w leczeniu anemii. Mimo zawartości kwasu foliowego nie może być spożywany przez ciężarne, cierpiące na cukrzycę ciażową. Bób może pomóc w kontrolowaniu wagi. Sprzyja też redukcji choresterolu oraz reguluje ciśnienie.