Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online Chata u Warkoczyka - Warzywniak online
"WARZYWA i OWOCE"
Dostawy na terenie Krakowa. Tel. 693-704-346
Chata u Warkoczyka - Warzywniak online

Ananas dostawa do domu na terenie Krakowa. Zamawiaj najświeższe warzywa i owoce online.
Chata u Warkoczyka gwarancja jakości i świeżości.
Ananas Ananas

Cena Detaliczna: PLN 0.00 / szt.

- Produkt dostępny w sklepie internetowym
- Dostawa do domu, firmy


Informacje o Produkcie:
Ananas to potoczna nazwa ananasa zwyczajnego. Rośnie w Ameryce Południowej a kraje które są gównymi potetantami to Hawaje, Meksyk, Brazylia i Filipiny. Soczyste owoce wyrastają na szczycie wielkiej łodygi wyrastającej z rozety kolczastych liści. Ten soczysty, aromtyczny owoc jest składnikiem ciast, deserów, sałatek i innych potraw- w tym mięsnych. Ma swoje zastosowanie również w kosmetyce i medycynie. Jego owoc jest bardzo duży- waży od 1-2 kg, nawet do 5! dojrzewa w okresie letnim. Do niedawna dostępny jedynie w puszce, dziś ananasy znajdziemy niemal wszędzie.


Właściwości Odżywcze:
Ananas zawiera cukry proste, witaminę C. występują w nim również kwasy organiczne, związki miedzi i potasu oraz estry kwasu kawowego i p-kumarowego z glicerolem. Zawiera również mangan i żelazo.


Zastosowania lecznicze:
Ananas sprawdza się w leczeniu obrzęków i ran pooperacyjnych, łagodzi ból, obniża gorączkę. Zapobiega osteoporozie, jest pomocny w leczeniu dny moczanowej i podczas odchudzania. Niweluje dolegliwości żołądka i wspiera w leczeniu zapalenia płuc czy oskrzeli. Wspomaga rozpuszczanie zakrzepów krwi oraz wzmacnia układ immunologiczny. Połączenie soku z zananasa z oliwą z oliwek tworzy krem na popękane skórki wokół paznokci.